Poszukiwanie dodatkowych pieniędzy – moje sposoby

W okresie wakacyjnym wydajemy wyjątkowo dużo pieniędzy. My Polacy już tak mamy – chcemy komfortowo spędzić ten czas, który często jest okresem naszego błogiego wypoczynku. Cały rok pracujemy, aby w tym krótkim czasie pozwolić sobie na chwilę relaksu. A wydatków jest co niemiara… Przecież to nie tylko konieczność zapłacenia za podróż i miejsce zakwaterowania – na wakacjach chcemy wyglądać olśniewająco, zatem wypadałoby odświeżyć garderobę.

Zajrzyj do swoich rupieci, a może znajdziesz skarby, o których nie wiedziałeś?

Dużo się głowiłem jak zdobyć określoną sumę pieniędzy… Coś mnie podkusiło, aby zajrzeć do piwnicy (wszak może coś tam kiedyś zostawiłem wartościowego? – pomyślałem). Oprócz mnóstwa rupieci, znalazłem stary, zabytkowy rower. Kolarzówka była uszkodzona, poniszczona. Od lat rdzewiała w wilgotnej piwnicy, której nikt nie odwiedzał. Dla mnie był to zupełnie bezwartościowy przedmiot, który jedynie zajmował miejsce w piwnicznym pomieszczeniu. Nie była z nim związana także żadna wartość sentymentalna – nawet dla mojego dziadka rower był nieprzydatny. Postanowiłem wystawić go na portal internetowy oferujący zamieszczanie ogłoszeń. Okazało się, że amatorów na zabytkowy sprzęt jest co niemiara. Udało się sprzedać go, bez zbędnego wysiłku, po atrakcyjnej dla mnie cenie. Kupującemu nie przeszkadzało to, że na rowerze nie dało się jeździć. Widocznie trafiłem na niezłego amatora zabytkowych sprzętów. A ich w internecie znajdziemy bardzo dużo. Handel zabytkami przenosi się z ciasnych bazarów, do otchłani internetu 🙂 Mi samemu udało się sprzedać starą, zabytkową kolarzówkę po moim dziadku.

Inne sposoby na szybkie zastrzyki gotówkowe

Przejrzeliśmy wszelkie skrytki, otworzyliśmy starą szafkę w piwnicy, przeszukaliśmy garaż i nic… Nie znaleźliśmy żadnej wartościowej rzeczy, którą moglibyśmy wystawić na portal aukcyjnych i czekać na amatora. Mówi się trudno. Są jeszcze inne sposoby na uzyskanie brakujących pieniędzy. Skupmy się na tym, co można uzyskać w krótkim czasie, bez zbędnego wysiłku i przy minimum formalności z naszej strony. Na pierwszą myśl przychodzi nam pożyczka dostępna od ręki. Jest to najprawdopodobniej najszybszy sposób na uzyskanie kasy. Pożyczki od ręki mają tyle samo zwolenników, co przeciwników. Z czego to się bierze? Sądzę, że dużą rolę odgrywa właśnie pośpiech i brak zapoznania się ze wszystkimi zapisami regulaminów, jakie firmy pożyczkowe stosują. W końcu ten rodzaj pożyczki bierzemy wówczas, gdy szczególnie prędko potrzebujemy dodatkowego zastrzyku finansów.